Moti për sot

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se të dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s. /Insajderi.com