Moti për sot

Moti për sot

Moti sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se në mëngjes nëpër ultësira parashihet mjegull.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius, transmeton Klan Kosova.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-11 m/s. /Insajderi.com