Moti për sot

Moti për sot

Në Kosovë, sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje shiu, ndërsa në vise malore me lartësi mbi 1200m reshjet e shiut do të shoqërohen me fjolla bore.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius. ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, transmeton Klan Kosova.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-7m/s. /Insajderi.com