Moti për sot

Moti për sot

Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë së premtes dhe të shtunës në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët.

IHK parashikon që temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. /Insajderi.com