Moti për sot

Moti për sot

Të premten në Kosovë arashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, por i ftohtë.

Temperaturat minimale pritet të lëvizin ndërmjet -7 deri -5 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 0 deri 1 gradë Celsius.

Ndërkaq, të shtunën temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndërmjet -5 deri -3 gradë Celsius. /Insajderi.com