Moti për sot

Moti për sot

Në Kosovë të enjten do të mbajë mot me diell, përcjell Insajderi.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri në -1 gradë celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4 deri në 6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-5m/s. /Insajderi.com