Të premten në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të pjesshme.
Kështu ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i K" />

Moti për sot

Moti për sot

Të premten në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të pjesshme.

Kështu ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, përcjell Insajderi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius,

Nddërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius.