Moti për sot

Moti për sot

Sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare.

Kështu ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton Insajderi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes. /Insajderi.com