Moti për sot

Moti për sot

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesëshme, gjatë ditës parashihet të ketë edhe shkarkime rrufesh, si pasojë e proceseve dinamike që parashihen të ndodhin në troposferë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin deri në 11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-9 m/s. /Insajderi.com