Moti për sot dhe nesër

Moti për sot dhe nesër

Edhe gjatë ditës së sotme do të kemi mot të qëndrueshëm, shumë të ngrohtë dhe kryesisht me diell.

Temperaturat në vise të ulëta do të jenën 13 gradë Celsius deri në 30 gradë Celsius, ndërsa në viset malore temperaturat do të sillen nga 10 gradë Celsius deri në 21 gradë Celsius, njofton Insajderi.

Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 4-9m/s. Indeksi UV: 6.

Moti me diell parashihet të jetë edhe të mërkurën.

Temperaturat në vise të ulëta do të luhaten nga 13gradë Celsius deri 30 gradë Celsius, e në vise malore 10 gradë Celsius deri 22 gradë Celsius. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare kryesisht nga verilindja 1-70m/s. Indeksi UV: 6. /Insajderi.com