Moti për sot në Kosovë

Parashkimi i motit për ditën e sotme.

Moti për sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë pritet të jetë me reshje shiu dhe vende-vende edhe me shkarkime rrufesh.

Kështu ka bërë te ditur Instituti Hidrometeorologjik I Kosovës që ka bërë të ditur se do të vazhdojë situata meteorologjike të mbetet e paqëndrueshme.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-25 gradë Celsius. Poashtu do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-8 m/s. /Insajderi/