Moti për sot: Vranësira dhe reshje shiu

Moti për sot: Vranësira dhe reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë së enjtes vendi do të përfshihet nga vranësirat e dendura të cilat parashihen të përcjellën me riga shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10 e 13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 25 e 26 gradë Celsius./Insajderi.com