Moti sot dhe nesër

Moti sot dhe nesër

Në Kosovë do të mbajë mot i nxehtë dhe me diell.

Të njëjtat temperatura do të na shoqërojnë edhe nesër.

Në mëngjesin e sotëm do të jetë pjesërisht vranët e me intervale të gjata me diell. Pasdite mundësi për ndonjë rrebesh shiu me bubullimë.

Indeksi i rrezeve UV do të rritet në vlera të larta dhe shumë të larta, kështu që orëve të mesditës këshillohet t’i shmangemi qëndrimit të gjatë në diell.

Mëngjesi do të jetë i nxehtë, por do të ketë dhe vranësira. Ndërsa pasdite pritet të ketë ndonjë rrebesh shiu me bubullimë. /Insajderi.com/