Moti sot mbi vendin tonë

Moti sot mbi vendin tonë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar se gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 29-31 gradë celsius.

Sipas IHK-së, do të fryjë erë në drejtime të ndryshme e lehtë dhe mesatare.