Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot me vranësira dhe reshje shiu.

IHK njofton se pritet të ketë riga shiu të intensitetit mesatar deri të lartë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-20 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-9m/s, ndërsa në Dukagjin, në veri, parashihen erëra me shpejtësi mbi 15m/s./Insajderi.com