Moti sot, vranët dhe me shi

Moti sot, vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë të ditur se sot gjatë ditës do të mbajë mot më vranësira dhe në disa vende do të këtë reshje të dobëta shiu, njofton Insajderi.

Temperatura më e lartë pritët të shënohet në komunën e Prizrenit me 9 gradë Celsius, ndërsa ajo më e ulët në Pejë me 6 gradë Celsius.

Sipas IHMK-së, temperaturat pritën të ngritën nga dita e enjten dhe e premte.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3 deri 9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-24 gradë Celsius./Insajderi.com.