Mundësi që të ketë borë

Mundësi që të ketë borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vranësirat të cilat gjenden për momentin mbi territorin tone, do të dendësohen dhe do të krijohen kushte për reshje shiu dhe bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-11 gradë Celsius. /Insajderi.com