Grupi parlametar i Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes Demokratike,  kanë lëshuar sallën e Kuvendit me arsyen se mungon kryeministri Albin Kurti, shkruan Insajderi. " />

Mungon Kurti, PDK dhe LDK lëshojnë sallën e Kuvendit

Mungon Kurti, PDK dhe LDK lëshojnë sallën e Kuvendit

Grupi parlametar i Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes Demokratike,  kanë lëshuar sallën e Kuvendit me arsyen se mungon kryeministri Albin Kurti, shkruan Insajderi.

Kryetari i Kuvendit,  Glauk Konjufca tha se kryeministri ka qëndruar në sallë për tri orë për t’iu përgjigjur pyetjeve të tyre.

Në këtë seancë që është duke vazhduar është thirrur për të diskutuar për dialogun Kosovë-Serbi.

Në lidhje me ketë raportim ka pasur akuza dhe kundër-akuza nga partia në pushtet dhe opozita./Insajderi.com