Musliu – Kurtit: Kryeministri i parë shqiptar që fëmijët nuk i flasin shqip

Musliu – Kurtit: Kryeministri i parë shqiptar që fëmijët nuk i flasin shqip

Gjatë seancës ku pritet te formohet Qeveria Kurit II, ka reaguar ashpër deputetja e Partisë demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, njofton Insajderi.

Ajo teksa po e kritikonte Kurtin për ndryshim qëndrimesh dhe qasje problematike, ka folur edhe për çështje private të Kurtit.

Duke ironizuar me Kurtin i cili sipas Musliut ka qejf të quhet kryeministër shqiptar, ajo i ka thënë se je kryeministri i parë shqiptar që nuk i flasin shqip fëmijët./Insajderi.com