Mustafa e Kurti mbërrijnë në Kuvend, pritet të takohen me Borrelin

Mustafa e Kurti mbërrijnë në Kuvend, pritet të takohen me Borrelin

Përfaqësuesi i lartë i BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe nënkryetari i Komisionit Evropian, Josep Borrell, ka mbërritur në Kosovë. Ai tashmë është në takim me presidentin e vendit Hashim Thaçi.

Në takim pritet të diskutohet për dialogun Kosovë-Serbi, pavarësisht se ende nuk është formuar Qeveria e Kosovës.

Në Kuvendin e Kosovës tashëm ka mbërritur edhe Isa Msutafa e Albin Kurti të cilët pritet të takohen me Borrelin.