Mustafa: LDK do të rikthehet në vendin e merituar

Mustafa: LDK do të rikthehet në vendin e merituar

Kryetari i dorëhequr i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, thotë se ky subjekt politik pas zgjedhjes së kryetarit të ri do të rikthehet në pozitën që i takon në skenën politike.

Këtë deklaratë Mustafa e dha pak para nisjes së Kuvendit të LDK-së.

“Sot zgjedhet kryetari i ri i cili do ta vazhdojë udhëheqjen e LDK-së”, është shprehur Mustafa.

“Mendoj se LDK do të rikthehet pas këtyre zgjedhje dhe do ta zë vendin e merituar”, ka thënë ai. /Insajderi.com