Mustafa takohet me shefin e BE-së për Kosovën, diskutohet për liberalizimin e vizave

Mustafa takohet me shefin e BE-së për Kosovën, diskutohet për liberalizimin e vizave

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është takuar me shefin e ri të Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomáš Szunyog.

Mustafa ka diskutuar me Szunjog për liberalizimin e vizave për kosovarët.

Po ashtu në këtë takim, Mustafa, e ka njoftuar përfaqësuesin e BE-së për Kosovën rreth zhvillimeve të fundit politike në vend, qëndrimet e Lidhjes Demokratike të Kosovës si dhe menaxhimin e pandemisë COVID-19, njofton Insajderi.

Tema të tjera në këtë takim kanë qenë rreth thellimit të demokracisë, luftimin e korrupsionit dhe zhvillimi ekonomik.

Ambasadori Szunyog, theksoi se BE-ja do të vazhdoj t’i përkrahë institucionet e Kosovës në procesin e përafrimit me BE-në. /Insajderi.com

Kryetari Mustafa priti shefin e zyrës së BE-së në Kosovë/Përfaqësuesin e Posaçëm të BE-së, Tomáš SZUNYOG Prishtinë,…

Gepostet von Lidhja Demokratike e Kosovës am Donnerstag, 10. September 2020