“Muzikë me çifteli e birra”, Shfrenohen vushtrriasit , rrezikojnë infektimin me koronavirus

“Muzikë me çifteli e birra”, Shfrenohen vushtrriasit , rrezikojnë infektimin me koronavirus

Vushtrriasit nuk është duke i ndal as pandemia COVID-19. Ata ia kanë shtruar muzikës, ciftelisë e birrave.

Në një video të cilën e ka siguruar Gazeta Insajderi shihet sesi një numër i madh i qytetarëve të Vushtrrisë janë mbledhur për të festuar.

Andaj masat kufizuese për mosmbajtje të tubimeve dhe mbledhjes së njerëzve nuk po i respektojnë këta qytetarë.

Ata janë duke rrezikuar infektimin e shumë personave nga koronavirusi.

Deri më tani Komuna e Vushtrrisë deri ka konfirmuar me shumë se dhjetë persona. Ndërsa në të gjithë Kosovën deri më tani numër 283 persona pozitiv me koronavirus, 7 vdekje dhe 58 të shëruar. /Insajderi.com

"Muzikë me çifteli e birra”, Shfrenohen vushtrriasit , rrezikojnë infektimin me #CoronaVirus

"Muzikë me çifteli e birra”, Shfrenohen vushtrriasit , rrezikojnë infektimin me #CoronaVirusXhafer Tahiri Kosovo Police

Gepostet von Insajderi am Samstag, 11. April 2020