Ndahet nga jeta ish-luftëtari i UÇK-së, Behxhet Jashari

Ndahet nga jeta ish-luftëtari i UÇK-së, Behxhet Jashari

Ka ndërruar jetë ish-luftëtari i Brigadës 142 të Zonës Operative të Shalës, Behxhet Jashari, nga Strofci i Vushtrrisë.

Lajmin e ka bërë të ditur Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj.

“Ai ishte shembull i një edukatori shqiptar dhe patrioti të përkushtuar, i cili iu përgjigj thirrjes për t’i dalë në mbrojtje Atdheut. Ngushëllime të sinqerta familjes Jashari dhe të gjithë bashkëluftëtarëve”.

I prekur nga lajmi për ndarjen nga jeta të luftëtarit të Brigadës 142 të Zonës Operative të Shalës, Behxhet Jashari, nga…

Gepostet von Ramush Haradinaj am Dienstag, 20. August 2019