Ndalohet roja që rrahi qytetarin në një qendër tregtare “Albi Mall”  

Ndalohet roja që rrahi qytetarin në një qendër tregtare “Albi Mall”   

Prokuroria Themelore në Prishtinë njofton se me aktvendim të Prokurorit të Shtetit, ka ndaluar në kohëzgjatje prej 48 orësh, një person të dyshuar me inicialet E.N. që ishte i përfshirë në rrahjen e një personi ditë më parë në qendrën tregtare “Albi Mall”, njofton Insajderi.

Në njoftim thuhet se i njëjti ka kryer veprën penale “Lëndimi i rëndë trupor”, nga neni 186 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

Prokuroria njofton se pasi kishte pranuar informacionin për një incident, i cili kishte ndodhur në qendrën tregtare “Albi Mall”, prokurori kujdestar nga ky departament ka autorizuar policinë në ndërmarrjen e të gjitha veprimeve të nevojshme hetimore, në mënyrë që të sqarohet ky rast në plotëni.

Pas sigurimit të video-incizimit, si dhe pranimit të raportit mjekësor të personit me inicialet A.M., Prokurori i Shtetit, ka autorizuar policinë për ndalimin e të dyshuarit E.N., lidhur me veprën penale të lartcekur.

Ditë më parë është publikuar një video ku shihet një sigurim i qendrës tregtare “Albi Mall” në Prishtinë duke e rrahur brutalisht një person./Insajderi.com