Ndërpritet fjalimi i Hotit nga aktivistët e PSD-së, i kërkoeht përgjegjësi për vrasjen e grave nga burrat

Ndërpritet fjalimi i Hotit nga aktivistët e PSD-së, i kërkoeht përgjegjësi për vrasjen e grave nga burrat

Kryeministri i Kosovës, Avudllah Hoti, ka folur në konferencë për media rreth dialogut me Serbinë, por fjalimi i tij u ndërpre nga aktivistët e Partisë Socialdemokrate.

Hoti është gjuajtur me letra nga dy aktiviste të këtij subjekti politik që udhëhiqet nga Dardan Molliqaj.

Ato kanë protestuar lidhur me vendimin për uljen e dënimit për Pjetër Ndrecaj, i cili dy vite më parë vrau gruan dhe të bijën.

Ato kanë akuzuar se shteti nuk e ka trajtuar këtë çështje si duhet. /Insajderi.com