Ndërron jetë ish ushtari i UÇK-së, Shaban Berisha

Ndërron jetë ish ushtari i UÇK-së, Shaban Berisha

Ka ndërruar jetë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shaban Berisha, njofton Insajderi

Berisha i cili njihet edhe si rapsod,  vuante nga një sëmundje e rëndë dhe vdiq në moshën 53-vjeçare.

Pas përfundimit të luftës në Kosovë, i ndjeri ishte bërë pjesë e UÇPMB-së./Insajderi.com