Në Velipojë sekuestrohet 1 ton kanabis arrestohet një oficer policie

11.11.2017 15:28
Në Velipojë sekuestrohet 1 ton kanabis arrestohet një oficer policie

Policia ka sekuestruar ditën e sotme një sasi të madhe kanabisi në zonën e Vilunit në Velipojë.

Sipas të dhënave të para dyshohet se është sekuestruar rreth 1 ton kanabis. Lënda narkotike ishte bërë gati për t’u transportuar dhe dyshohet se destinacion ishte Italia.

Mësohet se policia ka vënë në pranga edhe disa persona, mes të cilëve është arrestuar edhe një oficer policie.