Nesër mot me shi në Kosovë

Nesër mot me shi në Kosovë

IHMK ka thënë se do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje shiu, njofton Insajderi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi e lehtë deri mesatare./Insajderi.com