New York Times shkruan për akuzat ndaj Thaçit dhe lidhjen e tyre me udhëtimin në Uashington

New York Times shkruan për akuzat ndaj Thaçit dhe lidhjen e tyre me udhëtimin në Uashington

Gazeta e famshme prestigjioze amerikane New York Times ka shkruar për aktakuzën e ngritur nga Gjykata Speciale ndaj presidentit, Hashim Thaçi, njofton Insajderi.

NYT përveç që e jep lajmin flet edhe për udhëtimin që Thaçi pritet ta bëjë për në Uashington ku do të takohet me palën serbe.

“Nuk është e çfarë do të thotë kjo për udhëtimin e tij në Uashington”, ka shkruar NYT, duke lënë të kuptohet kështu që mund të afektojë udhëtimin e presidentit për në SHBA.