Nga 11 janari, Malisheva i rikthehet targave 04

Nga 11 janari, Malisheva i rikthehet targave 04

Vozitësit e automjeteve në Komunën e Malishevës, nga data 11 janar 2021, do të pajisen me targat e automjeteve me kodin 04, njofton Insajderi

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Punëve të Brendshme, përmes një komunikate për media.

“Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, do të qëndrojë për një vizitë në Komunën e Malishevës, ku do të takohet me zyrtarët e komunës. Takimi do të mbahet sot, në ora 15:00, në zyrën e Kryetarit të Komunës”.

“Në këtë takim do të bëhet njoftimi për pronarët e automjeteve të Komunës së Malishevës se, që nga data 11 janar 2021, do të pajisen me targat e automjeteve me kodin 04”, thuhet në komunikatë.

Tutje, bëhet e ditur se kjo ishte një kërkesë e kahmotshme e qytetarëve të Malishevës, e shprehur përmes strukturave komunale dhe partive politike të kësaj komune./Insajderi.com