Nga rekordi i testimeve 159 rezultojnë me COVID-19

Nga rekordi i testimeve 159 rezultojnë me COVID-19

1.245 testime për virusin COVID-19 janë bërë të enjten në Kosovë.

Prej këtyre 159 kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, njofton Insajderi.

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një postimi në Facebook njoftoi për bilancin të përballjes së shoqërisë sonë me Coronavirusin.

“Nuk është shënuar asnjë rast tragjik”, tha Zemaj.

Kështu në Kosovë edhe gjatë ditës së fundit nuk ka asnjë rast të vdekur si pasojë e Coronavirusit.

Postimi i plotë i Zemajt:

Në muajin dedikuar Ndërgjegjësimit për luftën kundër Kancerit të Gjirit, bëj thirrje për të gjitha nënat, motrat dhe…

Gepostet von Armend Zemaj am Donnerstag, 22. Oktober 2020