Nga sot kufiri me Maqedoninë e Veriut kalohet pa testin PCR

Nga sot kufiri me Maqedoninë e Veriut kalohet pa testin PCR

Të hënën e 12 tetorit do të hapet kufiri i Kosovës me Maqedoninë për personat që nuk e kanë testin PCR për Coronavirus.

Mbi parimin e reciprocitetit, nga dy të anët do të jetë qarkullimi i lirë.

Vendimi ishte marrë javën e kaluar dhe hynë në fuqi sot, njofton Insajderi.

Për shkak të rasteve të shumta në të dy shtetet kishte qenë i obligueshëm dëshmia përmes testit PCR që “nuk jeni i infektuar me COVID-19”. /Insajderi.com