Ngriten temperaturat – parashikimi i motit për sot

Ngriten temperaturat – parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometerologjik bën të ditur se java e fundit e stinës së dimrit do të vijoj me kushte më të qëndrueshme meteorologjike.

Temperaturat për ditën e sotme do të shënojnë rritje, sidomos të atyre maksimaleve.

Minimalet gjatë javës do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s./Insajderi.com