Ngritet flamuri i Kosovës nga Garda e FSK-së para Qeverisë

Ngritet flamuri i Kosovës nga Garda e FSK-së para Qeverisë

Garda Ceremoniale e Forcave të Sigurisë së Kosovës ka ngritur Flamurin e Kosovës për nder të 13 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës.

Në ketë ceremoni po merr pjesë presidentja në detyrë, Vjosa Osmani dhe kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti.

Kosova më 17 shkurt 2018 ishte shpallur shtet i pavarur dhe demokratik.

Për nder të kësaj dite do të organizohen një mori aktivitetesh. /Insajderi.com