Nis protesta për lirimin e Sylejman Selimit

Nis protesta për lirimin e Sylejman Selimit

Një numër i madh i qytetarëve dhe veteran të UÇK-së po marrin pjesë në protestën ku po kërkohet lirimi i Sylejman Selimit dhe Jahir Demakut.

Portesta po zhvillohet para Pallatit të Drejtësisë në Prishtinë.

Në protestë është parë edhe deputeti  i VV-së, Rexhep Selimi, ish-kryetari i Skënderajt, Sami Lushtaku e zyrtarë tjerë. /Insajderi.com