Një grua therr me thikë një burrë në Prishtinë

Një grua therr me thikë një burrë në Prishtinë

Një burrë është therrur me thikë nga një grua gjatë pasdites së sotme në rrugën “Afrim Zhitia” në Prishtinë.

Kështu ka bërë të ditur për Gazetën Online Insajderi, zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Daut Hoxha, i cili tutje tha se i lënduari ka marrë trajtim mjekësor në vendin e ngjarjes.

“Sonte rreth orës 18:00, në rr. Afrim Zhitia në Prishtinë, është raportuar për një rast të therrjes me thikë. Policia menjëherë ka dal në vendin e ngjarjes dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme policore. Personi i lënduar ka marrë trajtim mjekësor nga kompetentet në vendin e ngjarjes”, ka thënë Hoxha.

Ai shtoi se autorja  e veprës është shoqëruar për në stacionin policor.

“Sipas informatave dyshohet se viktima (mashkull) është goditur nga e dyshuara(femër), e cila është identifikuar dhe dërguar në stacion policor për procedura të mëtejme ligjore. Hetime tjera lidhur me rrethanat dhe motivin e incidentit janë në proces nga njësitet kompetente të policisë”. /Insajderi.com