Një i vdekur dhe 21 raste të reja me COVID-19

Një i vdekur dhe 21 raste të reja me COVID-19

Një person ka vdekur si pasojë e infektimit me Coronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërkaq janë konfirmuar 21 raste të reja, njofton Insajderi.

Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Sipas njoftimit, janë kryer dy mijë e 114 testime, ndërsa janë konfirmuar 111 persona të shëruar.

Në total numri i rasteve aktive është 832./Insajderi.com
May be an image of text