Një i vdekur dhe katër të lënduar – aksident në fshatin Celinë

Një person ka mbetur i vdekur dhe katër të tjerë janë lënduar rëndë si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur para pak çastesh në aksin rrugorë Prizren – Gjakovë.

Zyrtari i Policisë për regjionin e Gjakovës, Ahmet Hasi ka thënë për Gazetën Insajderi se “ky aksident ka ndodhur në mes të dy automjeteve pra me udhëtar”.

“Për momentin e kemi një viktimë fatkeqësisht në vendin e ngjarjes në aksin rrugojë Prizren – Gjakovë, në fshatin Celinë, janë katër të lënduar për momentin të cilët i kemi dërguar për ndihmë mjekësore në Spitalin Regjional në Gjakovë”, ka thënë Hasi. /Insajderi.com