Një person dërgohet në gjendje të rëndë në QKUK, u lëndua në vendin e punës

Një person dërgohet në gjendje të rëndë në QKUK, u lëndua në vendin e punës

Një person është dërguar në gjendje të rëndë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pasi ishte lënduar aksidentalisht në vendin e tij të punës, njofton Insajderi.

Policia përmes raportit 24 orësh bën të ditur se viktima është nga fshati Bresje e Fushë Kosovës.

Ngjarja ka ndodhur të premten, rreth orës 12:40.

Lidhur me rastin është arrestuar pronari dhe mbikëqyrësi i firmës ku punonte viktima.

“Viktima mashkull kosovar ka kërkuar ndihmë mjekësore, pasi që aksidentalisht ishte lënduar në vendin e tij të punës. Viktima është dërguar në QKUK dhe sipas mjekut, gjendja e tij shëndetësore është e rëndë. Është arrestuar pronari dhe mbikëqyrësi i firmës të dyshuarit meshkuj kosovar. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raport./Insajderi.com