Nuk ka vdekje nga Coronavirusi, 124 raste të reja

Nuk ka vdekje nga Coronavirusi, 124 raste të reja

Asnjë i vdekur nuk është regjistruar si rezultat i virusit COVID-19.

Ndërsa janë raportuar 124 raste të reja me Coronavirus.

Ministri, Armend Zemaj, ka kumtuar bilancin ditor përmes një postimi në Facebook.

Ai tha se 72 raste janë në Komunën e Prishtinës, njofton Insajderi.

“Andaj u bëjë apel edhe qytetarëve, përmbajuni rekomandimeve të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe Ministrisë së Shëndetësisë”, ka shkruar ndër tjerash Zemaj. /Insajderi.com

Nga 974 mostrat e marra në 24 orët e fundit, 124 kanë rezultuar pozitiv, ndërsa nuk ka asnjë rast të vdekjes së…

Gepostet von Armend Zemaj am Mittwoch, 21. Oktober 2020

49 TË SHËRUAR DHE 124 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Mittwoch, 21. Oktober 2020