Numërohen rreth 15% të votave, rezultatet

Numërohen rreth 15% të votave, rezultatet

Janë numëruar 14.61% të votave, përcjell Insajderi.

Lëvizja Vetëvendosje po prinë me 44.66% të votave.

Pason Partia Demokratike e Kosovës me 18.28% të votave, ndërsa Lidhja Demokratike e Kosovës 13.66% të votave.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka 9.41% dhe NISMA Socialdemokrate që nuk e kalon pragun me vetëm 2.76%. /Insajderi.com