Odaloviq pas kërkesës së Kurtit: Nëse unë jam shqetësim, tërhiqem

Odaloviq pas kërkesës së Kurtit: Nëse unë jam shqetësim, tërhiqem

Vleko Odaloviq është i gatshëm që të tërhiqet nga pozita e Kryetarit të Komisionit Serb për Personat e Zhdukur, njofton Insajderi.

Kështu ka thënë të martën, pasi kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka propozuar që Odeloviq të largohet nga kjo pozitë.

”Nuk kam asnjë problem, nëse jam një shqetësim, nuk jam dikush që nuk mund të ngrihem. Nëse kam një problem për të gjetur një trup, nëse jam një kusht, unë do të jem gati të tërhiqem”, raporton agjencia e lajmeve serbe Tanjug.

”Ne prezantuam vendet e interesit tonë, ato tona dhe ne i plotësuam të gjitha kërkesat e tyre. Ata nuk zgjidhën asnjë tonën. Unë sinqerisht prisja që ai të thoshte sot, për pesë ditë do të shkojmë në Koshare … E prisja që, por fatkeqësisht për mua, kjo është një situatë shumë e pakëndshme”.

”Unë mbetem i përkushtuar ndaj asaj që po bëj, asaj që ndodhi sot dhe kjo incident, domethënë ajo që bëri Kurti, nuk do të më shqetësojë”, deklaroi Odalloviq. /Insajderi.com