Organizojnë aheng në pandemi dhe më pas përdorin edhe armët

Organizojnë aheng në pandemi dhe më pas përdorin edhe armët

Është e ndalueshme të ketë tubime të njerëzve në këtë kohë pandemie, por kjo s’ka paraqitur problem për një familje nga Prishtina.

Për më tepër, ndjenjat ngazëlluese, i kanë shprehur edhe duke gjuajtur me armë zjarri në ajër.

Prandaj, policia ka arrestuar dy persona, ditën e djeshme rreth orës 16:00 në Prishtinë, njofton Insajderi.

Policia, në raportin e përditshëm, njofton se “nga të dyshuarit janë konfiskuar dy revole; Zoraki dhe Ekol Special, si dhe 26 fishekë”.

Gjithsesi, pas intervistimit, me urdhër të prokurorit, të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt./Insajderi.com