Vizat për Kosovën

Osmani falënderon Von Cramon; Euro-deputetja përgjigjet: Ka ardhur koha për Kosovën

Osmani falënderon Von Cramon; Euro-deputetja përgjigjet: Ka ardhur koha për Kosovën

Kryetarja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani, e ka falënderuar raportuesen për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon për letrën që ajo, bashkë me deputetë të tjerë, i kanë dërguar kancelares gjermane, Angela Merkel, ku kërkohet përqendrim më i madh dhe angazhim për liberalizimin e vizave për Kosovën, njofton Insajderi.

“Thellësisht falënderuese për Viola von Cramon dhe deputetët e tjerë që kanë ngritur çështjen e pritjes së gjatë të vizave për Kosovën tek Angela Merkel. Siç e theksojnë edhe ata në letër, Kosova i ka plotësuar kushtet. Tani BE-ja duhet ta mbajë premtimin”, ka shkruar Osmani në Twitter.

Von Cramon ia ka kthyer Osmanit duke i thënë se “shpresoj se do të jemi të suksesshëm këtë herë. Ka ardhur koha për Kosovën”./Insajderi.com