Osmani në diskutime me Andreas për marrëdhënie në mes Kosovës dhe Zvicrës

Osmani në diskutime me Andreas për marrëdhënie në mes Kosovës dhe Zvicrës

Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani, është takuar me Presidentin e Këshillit Kombëtar të Zvicrës, Andreas Aebi, me të cilin diskutuan rreth thellimit të marrëdhënieve në mes të Kosovës e Zvicrës, njofton Insajderi.

”Isha e nderuar sot të pritem nga Presidenti i Këshillit Kombëtar të Zvicrës, z.Andreas Aebi, për të diskutuar thellimin e marrëdhënieve në mes të Kosovës e Zvicrës”, ka shkruar Osmani në Facebook.

Osmani ka cekur temat të cilat i kanë diskutuar gjatë takimit të cilin e ka quajtur përmbajtësor.

“Prioritetet e institucioneve të ardhshme, menaxhimi i pandemisë e sigurimi i vaksinave, potenciali i jashtëzakonshëm i mërgatës sonë si dhe bashkëpunimi ndër-parlamentar e ekonomik”.

Ushtruesja e detyrës së presidentes, gjithashtu shprehu mirënjohje për mbështetjen e deritanishme të Zvicrës.

“Mirënjohje e thellë për mbështetjen e deritanishme nga Zvicra e poashtu optimizëm i thellë për rrugën tonë përpara”, ka shkruar ajo. /Insajderi.com