Osmani pas sulmit në Vjenë: Do të jemi gjithmonë pranë Austrisë

Osmani pas sulmit në Vjenë: Do të jemi gjithmonë pranë Austrisë

Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit terrorist në Vjenë të Austrisë.

Një grup i armatosur ka shpërndarë zjarr në qendër të kryeqytetit austriak duke vrarë disa persona e plagosur shumë të tjerë.

Osmani nëpërmjet një postimi në Twitter tha se “Kosova është gjithmonë me Austrinë”.

“Lajme të tmerrshme që vijnë nga # Vjena, qyteti i muzikës dhe trashëgimisë kulturore. Më e rëndësishmja, një qytet i paqes. Zemrat tona janë me njerëzit e Austrisë. Dërgimi i lutjeve dhe solidaritetit tonë për të gjithë ata gjatë këtij sulmi tronditës. Kosova është gjithmonë pranë jush”, tha ajo. /Insajderi.com