Osmani sot do të takohet me Lajçakun

I dërguari special i BE-së për dialogun në mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak sot do tw takohet me kryeparlamentaren, Vjosa Osmani.

Osmani sot do të takohet me Lajçakun

Kryeparlamentarja, Vjosa Osmani sot do të takohet me përfaqësuesin e Bashkimit Europian për dialogun në mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak.

Stafi i kryeparlamentares ka njoftuar se takimi do të fillojë nga ora 17:45.

Kjo vizitë e Lajçakut vjen në kohën kur emisari I Trump-it për dialogun në mes Kosovës dhe Serbisë, Richardo Grenell ka ftuar në Uashaington liderët e Kosovës dhe Serbisë për të diskutuar në lidhje me marrëveshjen e synuar në mes dy vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Vjosa Osmani është pozicionuar kundër që dialogu të udhëhiqet nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi – ajo nuk e ka votuar as Qeverinë Hoti e cila udhëhiqet nga LDK përkundër se është nënkryetare e partisë. /Insajderi/