Osmani takohet me disa deputetë shqiptarë

Osmani takohet me disa deputetë shqiptarë

Kryeparlamentjara, Vjosa Osmani, ka pritur në takim disa deputetë të Komisionit për Politikë të Jashtme në Kuvendin e Shqipërisë.

Përpos Osmanit deputetët shqiptarë do të kenë takime edhe me deputetë kosovarë.

Këto takime po zhvillohen në bazë të mundësive për thellim të bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Ditë më parë shtetin tonë e vizitoi edhe ministri jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj. /Insajderi.com