Osmani voton: Ditë e bardhë për Kosovën

Osmani voton: Ditë e bardhë për Kosovën

Kandidatja për presidente nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Vjosa Osmani, ka votuar në objektin e Fakultetit Teknik në Prishtinë, njofton Insajderi.

Ajo gjatë prononcimit për media, është shprehur se sot është një ditë e bardhë për Kosovën, ku qytetarët përmes vullnetit të tyre të lirë do ta përcaktojnë fatin e vendit”

“Edhe pse ftohtë, i ftoj qytetarët të dalin në zgjedhje, në veçanti vajzat dhe gratë meqë barazia fillon te kutia e zgjedhjeve”.

Ajo i ka falënderuar edhe mërgatën dhe të gjithë komisionarët.

“Një falënderim i veçantë i shkon edhe faktorit ndërkombëtar qe po e monitorojnë këtë proces për zgjedhje të mira dhe korrekte”, ka shtuar Osmani.

E pyetur se a do të arrijë të bëhet presidente e vendit? Ajo është përgjigjur se “flasim pasi të përfundojë procesi zgjedhor”./Insajderi.com